Σύμβουλος Πωλήσεων in Athens at clients' organisations

Date Posted: 5/6/2022

Job Snapshot

  • Employee Type:
    Full-Time
  • Location:
    Athens
  • Job Type:
  • Experience:
    Not Specified
  • Date Posted:
    5/6/2022

Job Description

Η PwC διαχειρίζεται για λογαριασμό της ELPEDISON τη θέση του Σύμβουλου Πωλήσεων.

Η Εταιρεία

Έχοντας κληρονομήσει την εμπειρία, την τεχνογνωσία και την τεχνολογία από τις μητρικές της εταιρείες, Ελληνικά Πετρέλαια και Edison, η ELPEDISON είναι η εταιρεία ενέργειας που καταλαβαίνει την αγορά σε βάθος, προσδιορίζει όλους τους κρίσιμους παράγοντες που την επηρεάζουν και πράττει πάντα έχοντας ως στόχο το όφελος του τελικού καταναλωτή. Σήμερα, η ELPEDISON αποτελεί κορυφαία εταιρεία ενέργειας, τόσο στην παραγωγή και προμήθεια ηλεκτρικού ρεύματος, όσο και στην προμήθεια φυσικού αερίου. Φιλοδοξεί να είναι πάντα ένας από τους σημαντικότερους παίκτες στον κλάδο της, προσφέροντας ενεργειακά προϊόντα και υπηρεσίες υψηλών προδιαγραφών, σε ανταγωνιστικές τιμές, με σταθερότητα και συνέπεια.

Αναζητούμε έναν/μία σύμβουλο πωλήσεων που θα είναι υπεύθυνος/η για της καθημερινές δραστηριότητες του ιδιόκτητου καταστήματος μας στην Κηφισιά, για την προσέλκυση νέων πελατών αλλά και την εξυπηρέτηση υπαρχόντων.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Πετυχαίνει τους στόχους των πωλήσεων σε ατομικό αλλά και επίπεδο καταστήματος όπως έχουν καθοριστεί από την εταιρεία, διατηρώντας υψηλά επίπεδα εξυπηρέτησης
  • Παρέχει εξαιρετική εξυπηρέτηση και επιλύει ζητήματα τιμολόγησης και οποιοδήποτε άλλο ζήτημα μπορεί να αντιμετωπίζουν οι πελάτες μας
  • Ακολουθεί πιστά τις διαδικασίες και τις πολιτικές της εταιρείας
  • Διατηρείται ενημερωμένος/η σχετικά με τις τελευταίες εξελίξεις που αφορούν τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της εταιρείας μας αλλά και των ανταγωνιστών
  • Συνυπεύθυνος/η για την εικόνα του καταστήματος, της βιτρίνας και για όλες τις διαδικασίες που αφορούν το άνοιγμα και το κλείσιμο
  • Συνεργάζεται και αλληλοεπιδρά με άλλα τμήματα εσωτερικά όπως το Customer Operations (Billing & Metering, Collection) για ζητήματα που αφορούν την αποτελεσματική επίλυση αιτημάτων των πελατών μας

Job Requirements

  • Προπτυχιακός τίτλος ιδανικά σε κατευθύνσεις κοινωνικών επιστημών, οικονομικών, μάρκετινγκ και δημοσίων σχέσεων
  • 2 χρόνια εργασιακή εμπειρία ιδανικά στον κλάδο της ενέργειας ή στην παροχή υπηρεσιών
  • Σχετική εμπειρία στην εξυπηρέτηση πελατών θα εκτιμηθεί θετικά
  • Πολύ καλή γνώση υπολογιστών
  • Εξαιρετική γνώση της Αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό επίπεδο
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Ενεργητική ακρόαση
  • Υπευθυνότητα και εστίαση στο αποτέλεσμα

Τι προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επί των πωλήσεων
  • Κάρτα ticket restaurant
  • Κάρτα για μεταφορικά έξοδα
  • Ιδιωτική ασφάλεια
  • Συνταξιοδοτικό πρόγραμμα
  • Έκπτωση στο ρεύμα
  • Εκπαιδευτικές δραστηριότητες και ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης
  • Ευχάριστο και συνεργατικό περιβάλλον στο ιδιόκτητο κατάστημά μας στην Κηφισιά